2024-12-18 įvyko mokytojų bendras susirinkimas. Rinkomės labai rimtam darbui: dalintis patirtimi, pristatyti IB dokumentus, kuriuos perskaitėme, į kuriuos įsigilinome, kuriuos išsivertėme į lietuvių kalbą. Ar reikia tam drąsos? Labai. Juk ne visi vienodai mokame anglų kalbą, ne visi vienodai žinome apie IB. Ir visgi ne visi žinome ir mokame viską, bet visi mokame kažką po truputį. Kadangi mūsų yra daugiau nei 60, galutinis rezultatas yra kalnas žinių ir patirčių.
Kartu su mokytojais gilinomės į kalbų ir įtraukiojo ugdymo politiką, nagrinėjome mokymo (Approaches to Teaching – ATT) ir mokymosi (Approaches to Learning – ATL) aspektus, peržvelgėme IB standartus. Padarėme išvadą, kad labai svarbus užsienio kalbų mokėjimas, tačiau ne ką mažiau svarbi yra ir mūsų gimtoji kalba. Diskutuodami apie įtrauktį, radome panašių principų su tuo, kas vyksta Lietuvoje: siekis – ugdymo sąlygų užtikrinimas kiekvienam. Kiek mažiau pažini sritis mums yra užsienio šalių mokinių įtrauktis, tinkamų ugdymo sąlygų sudarymas.
„Matuodamiesi“ IB mokytojo rolę (ATT), kolegos džiūgavo, kad prasmingą, tiriamąjį ugdymą stengiasi organizuoti, atsižvelgdami į globalius ir vietinius kontekstus, padaryti priimtiną kiekvienam mokiniui. Mūsų mokytojams nesvetimas grupinio darbo organizavimas pamokose ir nuolatinis grįžtamojo ryšio teikimas.
Mokytojai dalijasi, kad jiems labai priimtinas IB apibrėžiamas mokinio požiūris į ugdymą, kur akcentuojamas mokėjimas mokytis, per savarankiškumą, sąmoningumą, bendravimą ir bendradarbiavimą.
Direktorė sako, kad mumis didžiuojasi. Ir mes didžiuojamės savimi.